Poznávací zájezd do Indie - zlatý trojúhelník a Ladakh 2017/2018 Zájezdy Indie - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Indie

název zájezdu: Poznávací zájezd do Indie - zlatý trojúhelník a Ladakh 2017/2018


Země:
 
Indie
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: dobrodružný, za historií, za památkami
Strava: Se snídaní
Nástupní země: 
Nástupní místo: 
Začátek zájezdu: 08.05.2018
Konec zájezdu: 22.05.2018
Počet nocí: 14
Průvodce: 
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
83 900,- Kčdospělá osoba ve dvoul. pokoji
13 000,- Kčpříplatek za jednolůžkový pokoj
1 490,- Kčpřipojištění

Poznámka:
 
Pokud jedete do Indie poprvé a chcete vidět aspoň to základní, tak právě pro Vás je tento zájezd, uvidíte nejzajímavější místa a města jako je Dillí, Agra a Jaipur, kdy je cesta zaměřena hlavně na památky, poté přeletíte do Lehu do nadmořšké výšky nad 3000 m, kde Vás okouzlí krajina s výhledem na vrcholky Himalájí.
Pokud bude mít skupina 6 osob, pojede s ní česky mluvící doprovod. Jinak bude průvodce anglicky hovořící v Indii v daných místech.


  

Další termíny


08.05.2018 - 22.05.2018 15 dní od 83 900,- Kč  

program zájezdu


1. DEN odlet z Prahy přes Zurich, do Dillí
 Indie

Odlet z Prahy v 10,25 h, přestup v Zurichu, přílet do Dillí ve 23,55 h.
Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Nocleh v hotelu The Hans.


  
   

   

2. DEN prohlídka Dillí
 Indie

Snídaně, po snídani prohlídka města:
Červená pevnost, která je na seznamu UNESCO, největší mešitu v celé Indii Jama Masjid. Zajímavostí je, že se do ní vejde až 20 000 věřících. A samozřejmě během poznávacího zájezdu nemůžete vynechat ani památník samotného Gándího Raj Ghat, dále se pojedete podívat do nové části Dillí na budovu parlamentu, 42 m vysoká Brána Indie vás uchvátí stejně tak jako Humayunova hrobka. Návrat do hotelu The Hans.


  
   

   

3. DEN Agra
 Indie

Snídaně, poté cesta do Agry (cca 4 hodiny cesty - 210 km), po příjezdu se pojedete podívat ke slavné hrobce postavené z lásky – k Taj Mahalu. Taj Mahal se díky slunci během dne mění, dopoledne i odpoledne mění barvy a navečer při západu slunce je úchvatný. Žádný fotograf nemůže zachytit, jak je Taj Mahal doopravdy impozantní. Po tomto nádherném představení si prohlédnete Pevnost Agra, stavbu z 16. století, která je opravdu dokonalou ukázkou zručností a dovedností mistrů tehdejších dob. Nocleh v hotelu Four Points by Sheraton Agra.

  
   

   

4. DEN Agra - Fathepur - Jaipur
 Indie

Snídaně, poté cesta do Jaipuru, cestou navštívíte Fathepur Sikri, v bývalém sídelním městě sultána Akbara. Bohužel je ve stínu Taj Mahalu a zůstává poměrně nepovšimnutý. Stále se však najdou nadšenci, kteří navštíví toto vzácné místo. Město dal vystavět roku 1571 panovník Akbar, jde o jeden z nejlépe zachovaných příkladů Mughalského stylu, který vznikl propojením islámské, perské a indické architektury. V odpoledních hodinách příjezd do města Jaipur, nazývaným také „růžovým městem“, jeho domy jsou namalované na růžovo a celé centrum je postavené podle zásad staroindického architektonického kodexu Silpašástra. Ubytování v hotelu Holiday Inn City Centre.

  
   

   

5. DEN Jaipur
 Indie

Ráno po snídani se vydáte k pevnosti Fort Amber. Zde vyjedete k pevnosti Amber na hřbetech krásně zdobených slonů s jejich voditeli oblečenými ve zdobených turbanech a sárí. Během výstupu si kromě houpavé chůze můžete vy chutnávat i pěkné výhledy do okolní krajiny. U pevnosti pozor na opice, jakmile necháte chvíli něco bez dozoru, můžete se s tím rozloučit. Po prohlídce Amberu, který pyšně sto jí na skalnatém hřebenu, se vrátíte do města. Cestou zpět si prohlédnete Hawa Mahal, palác, který má přes 950 oken. Počítat je nemusíte. Ještě se podíváte na městský palác a observatoř Jantar Mantar. Nocleh v hotelu Holiday Inn City centre. Více informací o Jaipuru si můžete přečíst na následujícím odkazu, který psal náš pan ředitel a majitel pan Papež.
http://cestovani.lidovky.cz/kdo-jaipur-ochutna-zamiluje-si-ho-dqo-/exotika.aspx?c=A140520_061436_ln-exotika_toe


  
   

   

6. DEN - Jaipur - Dillí
 Indie

Po snídani cesta do Dillí (cca 260 km - 5 hodin), ubytování v Dillí v hotelu Pride Plaza hotel.

  
   

   

7. DEN Dillí- Leh přelet
 Indie

Po snídani cesta na letiště, přelet do Lehu, přelet do města Leh, hlavního města provincie Ladakh.
Leh leží v nadmořské výšce 3500 m, leží obklopen drsnými horami a jaké nazýván jako podhůří Himalájí. Přírodní síly¨zde vytvořili fantastickou krajinu. Hranice dvou pohoří - Velký Himaláj a Karokaram, toto úžasné místo si zamilujete. Leh býval kdysi obchodní tepnou pro karavany ze Střední Asie. Náboženské obřady a klášterní festivaly jsou symboly ladacké krajiny. Je to jedno z mála míst, kde se dá zažít tibetský buddhismus praktikovaný ve své původní podobě. Městu dominuje palác Leh, bývalé panské sídlo královské rodiny Ladakhu. Transfer do hotelu, ubytování v hotelu The Kaal. Volný den, čas na aklimatizaci.


  

8. DEN - Leh
 Indie

Snídaně, prohlídka Lehu, palác Leh a Shanti Stupa, kterou v roce 1983 slavnostně otevřel Dalajlama. Po stranách je zdobena zlatými výjevy z Buddhova života. Klášter Sankar gompa, který leží 3 km od středu města a je oficiálním sídlem Kušoka Bakula, hlavy řádu Gelugpa v Ladakhu. Klášter podléhá gompě Spituk, kterou také navštívíte. Návrat do hotelu The Kaal.

  
   

   

9. DEN Leh - Alchi - Uleytokpo
 Indie

Po snídani ceta do Alchi. Alchi leží asi 3 km od Saspolu a pyšní se výjimečnými starými malbami a dřevěnými plastikami, které se uchovali po devět století. Znalci umění o tomto místě básní. Navíc umístění v říčním ohybu nad mléčně modrou řekou Indus je úchvatné. Klášter Likir – velký a bohatý klášter, který obývá na sto mnichů. Je známý díky obrovskému Buddhovi, který shlíží na terasovitá políčka pod ním. Po prohlídce pokračujete do Uleytokpo. Transfer do hotelu, ubytování Uley Ethnic Camp.
  
   

   

10. DEN Uleytokhpo - Leh
 Indie

Po snídani návštěva kláštera Lamajuru a jeho okolí. Pokud by se o nějakém místě dalo říct, že symbolizuje Ladakh, tak je to právě klášter Lamajuru, který leží 130 km západně od Lehu. Klášter býval výrazným mezníkem na Hedvábné stezce a byl založev v 10. a 11. století Rinčhen Zangpo (legendární duchovní vůdce). Bělostný středověký klášter je zasazený na téměř kolmém útesu. Cestou do Lehu si ještě prohlédnete chrám Alchi. Nocleh v Lehu v hotelu The Kaal.

  
   

   

11. DEN Leh - Nubra Valley
 Indie

Brzy ráno po snídani pojedete do Nubra Valley (cca 6 hodin cesty), severně od Lehu. Cesta do údolí vede přes nejvyšší silniční průsmyk na světě Khardung La (5578 m n.m.). Na sever a na východ se táhne mohutné pohoří Karakoram, které je hranicí mezi Čínou a Pákistánem. Cesta pokračuje do vesničky Khardung, cestou uvidíte nádherné údolí a pojedete podél řeky Shayok, do Nubra. Pro vstup na toto území potřebujete speciální povolení, které se vydává na 7 dní (vyřídíme za vás). Nocleh v kempu Nubra Sarai and Hundur Sarai.

  
   

   

12. DEN Nubra Valley - Leh
 Indie

Po snídani cesta do Lehu (cca 6 hodin cesty). Cestou ještě uvidíte Bílé písčité duny a ocelově modré nebe – Nubra je malým rájem přírodních úkazů. Podíváte se na klášter Samsthanling. Zde máte možnost projížďky na velbloudech (za poplatek). Nocleh v Lehu - The Kaal hotel.

  
   

   

13. DEN Leh
 Indie

Po snídani prohlídka města Leh:
Prohlédnete si zde buddhistické stavby jako např. zříceninu paláce Shey, kde je obrovská mosazná socha Buddhy.Dále klášter Thiksey a nejbohatší klášter Ladakhu – klášter Hemis. Ve večerních hodinách návrat do hotelu The Kaal.


  
   

   

14. DEN Leh - Dillí přelet
 Indie

Po snídani transfer na letiště, přelet do Dillí. Transfer do hotelu Pride Plaza, volný den. V pozdních večerních hodinách transfer na letiště, odlet.

  
   

   

15. DEN odlet z Dillí, návrat do Prahy
 Indie

Odlet v 01,15 h, přílet do Prahy v 09,45 h.

  

Nezávazná objednávka zájezdu 08.05.2018-22.05.2018

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
dospělá osoba ve dvoul. pokoji (83 900,- Kč)   osob  
příplatek za jednolůžkový pokoj (13 000,- Kč)   osob  
připojištění (1 490,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Singapur - Nový Zéland - Cookovy ostrovy
Singapur - Nový Zéland - Cookovy ostrovy
Cookovy ostrovy
Manuia Beach Resort
17.11.2017-05.12.2017
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 104790,- Kč
Romantický hotel Sivory - speciální ceny pro rezervace do 31.10.2017
Romantický hotel Sivory - speciální ceny pro rezervace do 31.10.2017
Dominikánská republika
Sivory Punta Cana
17.11.2017-25.11.2017
All inclusive, pravidelná letecká linka

 66900,- Kč
Chilské dobrodružství: Santiago – Atacama – Patagonie
Chilské dobrodružství: Santiago – Atacama – Patagonie
Chile

23.02.2018-06.03.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 86980,- Kč
JAR aktivně: safari Kruger, Garden Route, Kapské Město - s českým průvodcem
JAR aktivně: safari Kruger, Garden Route, Kapské Město - s českým průvodcem
Jihoafrická republika
Greenfire Lodge Johannesburg
10.11.2017-23.11.2017
Dle programu, pravidelná letecká linka

 82990,- Kč